THE PORTALautorzy


KAJETAN WYKURZ (rysunki)

Rocznik 1983. Laureat drugiego miejsca w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier za pracę Fotoalbum (scen. Michał Lebioda), wyróżnienia za komiks Traf (scen. Magda Kożyczkowska), oraz trzeciego miejsca w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim za pracę Zabawa w Wojnę. Autor tytułowej postaci i współautor (wraz z Michałem Lebiodą) komiksu Demoniczny Detektyw.

https://www.facebook.com/KajmanArts

MACIEJ ANDRYSIAK (scenariusz)

Rocznik 1975. Absolwent Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Scenarzysta komiksowy i autor książek dla dzieci. Wspólnie z rysowniczką, Aleksandrą Spanowicz stworzył kilka krótkich komiksów (Smętna Baśń, Pieśni Syren, Bajki zdecydowanie nie dla dzieci). Laureat wyróżnienia za komiks Złodziej Snów (rys. A. Spanowicz) na Festiwalu Myśli Drukowanej w 2006 roku. Ma wielu ulubionych pisarzy i rysowników i jeszcze więcej, których nie znosi.

XULM, Unka Odya, Kajetan Wykurz (kolory)

 

 

 

Magda Kożyczkowska (tłumaczenie)

Rocznik 1991. Studentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Scenarzystka komiksowa. Wspólnie z rysowniczką Polą Kowalewską tworzą serię webkomiksową Jagoda wolałaby nie zostać pożarta tej nocy. Laureatka wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 2013 za komiks Traf (rys. Kajetan Wykurz). W wolnym czasie zajmuje się współprowadzeniem bloga Prze!Tłumacze (http://przetlumacze.wordpress.com/). Fanka Philipa K. Dicka i Toma Gaulda.

Berry Would Rather Not Be Eaten Tonight

STOPKA