THE PORTALpostaci


KREW

Jeden z młodszych Strażników Portalu. Policyjnej organizacji wywodzącej się z królestwa Ultaru mającej na celu utrzymać porządek i zapobiegać nielegalnym przejściom pomiędzy wymiarami. A także kontrolującej międzywymiarowe podróże i przepływ towarów. Krew jest jednym z uczniów Błękita, legendarnego wojownika stojącego na czele Strażników. Jak każdy Strażnik posiada swój arsenał dostosowany do indywidualnego szkolenia o raz Istote Wspomagającą, którą jest mała wróżka Nimue.

MGŁA

jedna z królowych Ultaru, wraz z marszałkiem dworu okilońskim barbakiem znanym jako Oko zdołała wyrwać się z masakry jaka rozpoczęła się po przejęciu władzy przez pozostałe dwie siostry. Jednym jej wyjściem jest znaleźć pomoc w Azylu, jest to miejsce na Ziemi, gdzie ukrywają się uciekinierzy, którzy sprzeciwili się władzy Ultaru.

ZAGRYZIAK i PAN LUIS

dwójka psychopatycznych morderców, których siostry wysłały za Mgłą. W Ultarze byli osadzeni w twierdzy Barbon- Kha w Górach Szarych za 345 zabójstw z wyjątkowym okrucieństwem. Jednak za cenę ich wolności siostry kupiły ich wierność i postanowiły wypuścić te psy gończe by wyeliminowali trzecią królową Ultaru.

SMUKLICZEK

kot filozof, libertyn i poeta, będący początkowo Istotą Wspomagajacą samego Błękita, najpotężniejszego Strażnika Portalu w dziejach. Teraz należy do Hiacynta, dawnego ucznia Błękita, dezertera, który w naszym świecie dołączył do Azylu. Uwielbia łazić nocami po ulicach i plotkować z innymi naznaczonymi magią stworzeniami np. z pająkiem Smołą.

MINAF

pantera Ghunoliańska, należąca do ścisłej ochrony królowych Ultaru. Gatunek tych inteligentnych drapieżników odznaczających się niebywałą walecznością i poczuciem honoru, został sprowadzony na Ultar, z puszczy Ghunoslańskich, po jednej z międzywymiarowych wypraw badawczych.

STOPKA